Przejdź do treści

Nowe spojrzenie na globalne ocieplenie

Fot. WEI

Warsaw Enterprise Institute poinformował o premierze książki „Fałszywy alarm”, autorstwa Bjørna Lomborga w Wydawnictwie WEI.

Autor został wymieniony jako jeden ze stu najbardziej wpływowych myślicieli na świecie przez „Foreign Policy”, a „The Guardian” zaliczył go do 50 osób, które mogą ocalić planetę. W świecie nasilającego się terroru aktywizmu klimatycznego, jako jeden z nielicznych udowadnia, że zmiany klimatu nie są apokaliptycznym zagrożeniem.

Czytelnicy dowiedzą się z książki:

  • że globalna śmiertelność z powodu klęsk żywiołowych jest najniższa w historii;
  • dlaczego wzrost kosztów związanych z katastrofami wynika z nieprzemyślanych ludzkich decyzji;
  • jak dużo pieniędzy tracimy na nieefektywną politykę środowiskową;
  • jak właściwie należałoby wykorzystać środki na politykę klimatyczną.

Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z globalnym ociepleniem jest zwiększenie globalnego dobrobytu. Wybór, przed którym stoimy – pisze Lomborg – to wybór między ludzką przyszłością kierowaną strachem a tą inspirowaną pomysłowością. W tej kwestii ma on całkowitą rację.

Książka Bjørna Lomborga starannie opracowana, przekonująca, a przede wszystkim pełna rozsądku i pragmatyczna

Według pisma „The Bulwark” nowa książka Bjørna Lomborga oferuje antidotum na często spotykaną dyskusję charakteryzującą w katastroficzny sposób wpływ ludzkości na światowy klimat, oparte na danych naukowych i skupione na potrzebach człowieka. Starannie opracowana, przekonująca, a przede wszystkim pełna rozsądku i pragmatyczna.

Zdaniem Jordana B. Petersona, autora „12 życiowych zasad”, w obliczu ekstremalnych zjawisk klimatycznych i rosnącego globalnego ocieplenia, debata publiczna przesunęła się od wątpliwości co do zmian klimatu do dyskusji o tym, jak fatalne będą ich skutki.

Lomborg stawia tamę nasilającemu się alarmizmowi i udowadnia, że zmiany klimatu nie są apokaliptycznym zagrożeniem

Tymczasem Bjørn Lomborg, uważa Jordan B. Peterson, stawia tamę nasilającemu się alarmizmowi i udowadnia, że zmiany klimatu nie są apokaliptycznym zagrożeniem. Podkreśla, że globalna śmiertelność z powodu klęsk żywiołowych jest najniższa w historii, a wzrost kosztów związanych z katastrofami wynika z nieprzemyślanych ludzkich decyzji. Krytykuje panikę klimatyczną i nieefektywną politykę środowiskową, która pochłania ogromne sumy pieniędzy, mogące być lepiej wykorzystane na inicjatywy faktycznie poprawiające dobrobyt ludzi, takie jak edukacja czy zdrowie.

„Fałszywy alarm” Lomborga zadaje kłam powszechnym przekonaniom o zmianach klimatu, proponując racjonalne podejście do poprawy przyszłości naszego świata.

O książce można dowiedzieć się więcej na naszej stronie.
Udostępnij: