Przejdź do treści

Nowy numer „Raportu ESG” w sklepach

Fot. Fundacja im. XBW Krasickiego

W salonach Empik w całej Polsce, a także w sieci internetowych księgarni, jest już dostępny 7. numer magazynu „Raport ESG”. Kwartalnik porusza tematy społecznej odpowiedzialności biznesu, ochrony środowiska i ładu korporacyjnego.

W magazynie znajdziemy m.in. wywiad z prof. Marcinem Wiąckiem, Rzecznikiem Praw Obywatelskich, pełen mocnych, czasem gorzkich opinii

– Oddajemy ten numer do Państwa rąk w czasie, gdy wyjątkowo dużo dzieje się wokół kwestii związanych ze zrównoważonym rozwojem, ESG, dotyczących zielonej transformacji czy roli kobiet. Mamy nadzieję, że pakiet analiz, debat, rozmów, porad i case study jest tak obfity, iż nikogo nie pozostawi z poczuciem niedosytu – mówi Bogusław Mazur, red. naczelny „Raportu ESG”.

W magazynie znajdziemy m.in. wywiad z prof. Marcinem Wiąckiem, Rzecznikiem Praw Obywatelskich, pełen mocnych, czasem gorzkich opinii. Jego lektura dowodzi, że RPO twardo trzyma się roli, jaka jest mu przypisana. Jak trzeba, zbeszta fasadowość działań firm, a jak trzeba, to domaga się, aby te, które uczciwie realizują ESG, były wynagradzane przez państwo.

Jedyny taki raport w Polsce

„Raport ESG” to magazyn gospodarczy i pierwsze takie wydawnictwo na polskim rynku poświęcone zagadnieniom ESG. Wydawcą magazynu jest Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego, główny organizator Kongresu ESG. Liderzy Zrównoważonego Rozwoju – Europa, którego III edycja odbędzie się już 31 stycznia 2024 r. – Tym razem wydarzenie będzie miało charakter międzynarodowy – zapowiadają organizatorzy.

Fundacja współorganizuje także Konkursu o Tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania – promujący dobre praktyki pracodawców, którego XIV już edycja odbędzie się w listopadzie 2024 r.

Opinie, komentarze i artykuły, a także wskazówki i kierunki działania dla rozwoju idei ESG przygotowane z myślą o polskich przedsiębiorcach

W magazynie, dostępnym w wersji papierowej i elektronicznej, na 68. stronach znajdziemy opinie, komentarze i artykuły, a także wskazówki i kierunki działania dla rozwoju idei ESG przygotowane z myślą o polskich przedsiębiorcach. Po raz pierwszy informacje na ten temat zostały zebrane w jednym miejscu, w przyjaznej czytelnikowi formie. „Raport ESG” jest kwartalnikiem, a jego cena to 19,90 PLN. Redakcja przygotowała też atrakcyjną ofertę dla prenumeratorów.

Wydawnictwo, oprócz sklepów sieci Empik, jest też dostępne w księgarniach internetowych, m.in. e-Kiosk.pl, Nexto.pl czy egazety.pl.

Warto z uwagą poznać tekst o okołoświątecznej konsumpcji – której symbolem jest czarny piątek, tzw. black friday

– Trudno wyłuskiwać artykuły do rekomendowania, bo wszystkie są w jakimś aspekcie ciekawe, jednak warto z uwagą poznać tekst o okołoświątecznej konsumpcji – której symbolem jest czarny piątek, tzw. black friday – autorstwa Agnieszki Wrońskiej, tekst pełen eksperckich opinii Moniki Lipnickiej – mówi Bogusław Mazur. – Lektura pełna porażających danych dotyczących szaleńczej, spełnianej grubo ponad potrzeby ubraniowej i nie tylko ubraniowej konsumpcji przypomina powiedzenie filozofa Michela de Montaigne’a, że najsprawiedliwiej na świecie rozdzielony jest rozum, bo nikt się nie skarży na jego brak. Przywodzi też na myśl film „Diabeł ubiera się u Prady”, bo choć to romans, to mechanizmy kreowania modowych potrzeb pokazuje dobrze.

W magazynie znajdziemy też wiele eksperckich opinii ujętych m.in. w relacjach z debat, np. „ESG: mówmy językiem korzyści i konkretów” (debata przeprowadzona podczas konferencji programowej III Kongresu ESG – „Liderzy Zrównoważonego Rozwoju – Europa”) czy „Czy jesteśmy gotowi na work-life balance?” (debata towarzysząca XIII edycji Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”).

Dwugłos o ESG

Redakcja przedstawia też dwa odmienne sposoby myślenia na temat ESG. Jeden głos należy do Łukasza Warzechy, dziennikarza i komentatora, który uważa ESG za ideologiczny wymysł, zaś drugi do Damiana Kurasia, dyrektora Instytutu ESG, który apeluje, aby nie straszyć ESG, gdyż wdrażanie tej idei w życie stanowi motor wszechstronnego postępu.

Na stronach Raportu ESG znajdziemy też artykuły dotyczące rozwiązań pomocnych w raportowaniu i poradnikowych, w tym m.in. dyrektywy CSRD czy standardów raportowania (ESRS). Redakcja publikuje też cenne porady dla sektora MŚP ujęte w dziale „Podręcznik ESG”. Swoją wiedzą dzielą się znakomici eksperci: Jarosław Rot (BNP Paribas), Agata Boroń (DHL eCommerce Poland), Magdalena Nowacka (PGE) czy Urszula Jóźwiak (Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego).

Więcej w wydaniu papierowym i elektronicznym. Magazyn jest dostępny w sieci sprzedaży salonów Empik oraz w internecie na portalach:

Empik.pl https://www.empik.com/raport-esg,p1295877298,prasa-p

e-kiosk.pl https://www.e-kiosk.pl/numer,426493,raport_esg

Prenumeratę magazynu Raport ESG można zamówić pod adresem: e-mail: raportesg@fundacjaxbw.pl

Więcej informacji:

Redakcja magazynu Raport ESG

raportesg@fundacjaxbw.pl

Wydawcą „Raportu ESG” jest Instytut ESG -zespół doradczo-analityczny – działający w ramach Fundacji im. XBW Ignacego Krasickiego, organizator I Kongresu ESG – Liderzy zrównoważonego rozwoju na rzecz ekosystemu ESG. Instytut jest też wydawcą portalu RaportCSR.pl, jednego z największych i najstarszych źródeł informacji na temat społecznej odpowiedzialności biznesu w Polsce, oraz oESG.pl – nowej platformy wiedzy dla przedsiębiorców i ekspertów, ale też przedstawicieli administracji państwowej, samorządowców, dziennikarzy i studentów.
Następny numer magazynu pojawi się w lutym 2024 r.
Udostępnij: