Przejdź do treści

Obok Malty i Czech mamy najniższe bezrobocie w UE

Fot. free-images.com

Stabilna sytuacja panuje na rynku pracy w Polsce. Z opublikowanych danych Eurostatu wynika, że we wrześniu stopa bezrobocia w Polsce wynosiła 2,8 proc. Z tym wynikiem znaleźliśmy się na podium państw z najniższym poziomem bezrobocia we Unii Europejskiej – poinformowało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

To dużo niżej niż wynosi średnia unijna i średnia dla państw strefy euro

Według Eurostatu najniższy poziom bezrobocia we wrześniu odnotowano w Czechach (2,7 proc.). Podium uzupełnia Malta i Polska, które odnotowały bezrobocie na poziomie 2,8 proc.

To dużo niżej niż wynosi średnia unijna (6 proc.) i średnia dla państw strefy euro (6,5 proc.)

Wrzesień to już czwarty miesiąc, w którym stopa bezrobocia w naszym kraju utrzymuje się na tym samym poziomie

– Dane Eurostatu potwierdzają stabilną sytuację na rynku pracy w Polsce. Wrzesień to już czwarty miesiąc, w którym stopa bezrobocia w naszym kraju utrzymuje się na tym samym poziomie. Z najnowszych danych wynika, że rok do roku liczba bezrobotnych w Polsce spadła o 33 tysiące – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

We wrześniu br. – zdaniem Eurostatu – bez pracy było 477 tys. Polaków. We wrześniu 2022 r. liczba bezrobotnych wynosiła 510 tys. osób. Wówczas stopa bezrobocia wynosiła 3 proc., dziś jest o 0,2 pkt proc. niższa.
Udostępnij: