Przejdź do treści

Walka o sprawiedliwe i mądre podatki rozpoczęta

Fot. WEI

Poniżej zamieszczamy podziękowania szefa Warsaw Enterprise Institute (WEI), Tomasza Wróblewskiego:

24 listopada opublikujemy nazwisko zwycięzcy – polityka, który wyrządził najwięcej szkód naszym finansom

Nasza kampania na rzecz pierwszej Czarnej Księgi wciąż trwa. Chciałbym jednak podsumować dotychczasową pracę i podziękować za wszelką pomoc.

Wciąż czekamy na zakończenie plebiscytu na najgorszy projekt rządowy finansowany ze środków publicznych. Dnia 24 listopada opublikujemy także nazwisko zwycięzcy – polityka, który wyrządził najwięcej szkód naszym finansom.

Zaproponujemy kilka zmian w polskim kodeksie podatkowym. Wybierzemy te, które są szczególnie istotne dla poprawy dobrobytu Polaków

Od stycznia 2024 r. rozpoczniemy przygotowania do kolejnej odsłony Czarnej Księgi i zaczniemy budować sieć naszych ambasadorów w całym kraju, czyli ludzi, którzy chcą monitorować lokalne finanse i pomagać nam w potępianiu najbardziej katastrofalnych pomysłów na wydawanie naszych pieniędzy.
W marcu 2024 r. zaproponujemy kilka zmian w polskim kodeksie podatkowym. Wybierzemy te, które naszym zdaniem są szczególnie istotne dla poprawy dobrobytu Polaków. Następnie prześlemy wszystkie propozycje do – naszych ambasadorów – osób, które już aktywnie uczestniczyły w programie podatkowym WEI.

W czerwcu 2024 r. ogłosimy kształt i budżet naszej jesiennej kampanii legislacyjnej

Na podstawie Państwa uwag i komentarzy opracujemy projekt jednej konkretnej reformy podatkowej. Przedstawimy nowy zapis legislacyjny i będziemy aktywnie za tym lobbować, oczywiście z Waszą pomocą.

W czerwcu 2024 r. ogłosimy kształt i budżet naszej jesiennej kampanii legislacyjnej. Walka o sprawiedliwe i mądre podatki rozpoczęta! Poniżej znajdują się wybrane linki do reakcji i komentarzy mediów na temat naszej Czarnej Księgi.

Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak to się zaczęło – informacje osiągnęły 26.872.012 cytowań. To bardzo obiecujące na przyszłość. Dziękujemy wszystkim, którzy udzielili nam wsparcia lub rady i liczymy na dalszą współpracę. Wielkie podziękowania! – pisze na zakończenie Tomasz Wróblewski.
Udostępnij: